Nasze sukcesy

Nasze Przedszkole to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Dbamy przede wszystkim o atmosferę, dając dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze dla nas są indywidualne potrzeby każdego dziecka, podążanie za nim, za jego rytmem rozwoju, uzdolnieniami i zainteresowaniami. Naszym priorytetem  jest pozytywne motywowanie oraz oddziaływanie na wszystkie zmysły malucha. Dzieci spędzają tutaj beztroskie chwile pod uważnym i doświadczonym  okiem profesjonalnej kadry, rozwijają wyobraźnię, doskonalą talenty.

Pracę Publicznego Przedszkola w Marcinowicach rozpoczęliśmy 3.09.2018 r. Natomiast uroczyste otwarcie przedszkola miało miejsce 13.09.2018r.

Nasze przedszkole aktywnie bierze udział w wielu uroczystościach, imprezach, konkursach, akcjach charytatywnych i innych przedsięwzięciach, które pozwalają nam się rozwijać. Choć przedszkole funkcjonuje krótko, mamy już sukcesy, które są powodem do dumy.

Publiczne Przedszkole w Marcinowicach w ramach swego zaangażowania w akcję charytatywne zorganizowało: zbiórkę plastikowych nakrętek, maskotek, kasztanów i żołędzi dla Nadleśnictwa w celu dokarmiania zwierząt leśnych podczas zimy. Braliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Aniołkowe granie” wspierającym ideę rodzicielstwa zastępczego.  Włączyliśmy się również w ogólnopolską akcję „Góra grosza”. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach.

Zorganizowaliśmy już sporo uroczystości przedszkolnych:

Oficjalne otwarcie przedszkola

Ogólnopolski dzień przedszkolaka

Dzień chłopaka

Akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej

Dzień Jabłka

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka

Uroczystość z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dni otwarte dla rodziców

Spotkanie z Mikołajem

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dzień babci i dziadka.

Przedstawienia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Relacje z tych imprez i informacje o nas można śledzić na naszym FB oraz na naszej stronie internetowej.

Uczestniczymy w projektach ogólnopolskich:

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Eko – historia wielkopokoleniowe sadzenie drzew

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Aniołkowe Granie

Aquafresh

Podejmuje różne inicjatywy na rzecz dziecka, rodzica, środowiska. Współpracujemy na rzecz przedszkola i jej promocji z instytucjami:

Rada Rodziców Publicznego Przedszkola Marcinowice

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Świdnicy

Komenda Powiatowa Policji w Marcinowicach

Współpraca z rodzicami

Współpraca z Urzędem Gminy w Marcinowicach

Współpraca z GOK

Współpraca ze Szkołą Podstawową w Strzelcach i Marcinowicach

Współpracujemy z Filharmonią Sudecką i teatrami z całej Polski, którzy odwiedzają nasze przedszkole na comiesięcznych audycjach i bajkach.

Sukcesem i powodem do dumy było zorganizowanie przez nasza placówkę  I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pt. „Śpiewajmy Jezuskowi w przedszkolach dziś…”. Dla większości dzieci był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, a pomimo to pokonały swój lęk i zaśpiewały najlepiej jak potrafią, żeby zachwycić komisję i wszystkich obecnych na konkursie. Przedszkolaki reprezentujące nasze przedszkole zajęły:

W kategorii wiekowej 3,4 latki:

I miejsce Julia Starzecka i Agata Karaś

W kategorii wiekowej 5 latki

II miejsce Iga Niżyńska i Natalia Konstanty

Nasze osiągnięcia, zasługi, dokonania, które działy się w krótkim czasie, stają się dla nas motywacją do podejmowania dalszych nowych wyzwań. Największym naszym sukcesem jest wszechstronny rozwój naszych wychowanków, ich zdolności, talentów, kreatywności, radość i uśmiech naszych przedszkolaków oraz zadowolenie rodziców.