Nasze przedszkole

Pracę Publicznego Przedszkola w Marcinowicach rozpoczęliśmy 3.09.2018 r. Natomiast uroczyste otwarcie przedszkola miało miejsce 13.09.2018r.

Nasze Przedszkole to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Dbamy przede wszystkim o atmosferę, dając dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze dla nas są indywidualne potrzeby każdego dziecka, podążanie za nim, za jego rytmem rozwoju, uzdolnieniami i zainteresowaniami. Naszym priorytetem  jest pozytywne motywowanie oraz oddziaływanie na wszystkie zmysły malucha. Dzieci spędzają tutaj beztroskie chwile pod uważnym i doświadczonym  okiem profesjonalnej kadry, rozwijają wyobraźnię, doskonalą talenty.

Przedszkole to parterowy budynek, w którym znajdują się:
– 3 sale do realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zabaw, spożywania posiłków
i wypoczynku,
– 1 sala wielofunkcyjna przeznaczona do zabaw, ćwiczeń ruchowych, spotkań z rodzicami,
– część szatniowo-sanitarna oraz administracyjna i techniczna.

Przedszkole wyposażone jest w meble, sprzęt, pomoce dydaktyczne, oprogramowanie, węzeł żywieniowy w systemie „catering”.
Budynek przedszkola jest monitorowany i chroniony przez specjalistyczną firmę.
Przy budynku przedszkola znajduje się plac zabaw oraz miejsca postojowe dla samochodów
i rowerów.

Publiczne Przedszkole w Marcinowicach dysponuje 75 miejscami – dla 3 grup po 25 dzieci.

Do przedszkola przyjmuje się dzieci zamieszkałe na obszarze Gminy Marcinowice.
Kandydaci zamieszkali poza obszarem Gminy Marcinowice mogą być przyjęci do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dysponuje ono jeszcze wolnymi miejscami.

Do przedszkola może być przyjęte dziecko, które w roku 2020 kończy:

1) 3 lata (urodzone w roku 2017)

2) 4 lata (urodzone w roku 2016)

3) 5 lat (urodzone w roku 2015).

Rodzice dzieci urodzonych w 2018 roku mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola dopiero po ukończeniu przez dziecko 2,5 lat.

– Nie wyklucza się także przyjęcia do przedszkola dziecka, które w 2020 roku kończy 6 lat (dziecko urodzone w roku 2014 – obowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, oraz dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym).
Jednakże ze względu na to, że przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Marcinowice funkcjonują oddziały przedszkolne, zakłada się, że dzieci 6 letnie realizować będą obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w Szkołach Podstawowych w Marcinowicach i Strzelcach (dotyczy to również dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym).