Światowy Dzień Poczty

9 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Poczty. Z tej okazji grupa II i III uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza  i jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej . Odwiedziliśmy także Urząd Pocztowy w Marcinowicach.  Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Rysia która opowiedziała nam o swojej pracy. Wyjaśniał naszym dzieciom, jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie. Każda z grup dostała również  od Pani Rysi małą niespodziankę- książeczkę o poczcie. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Każdy z przedszkolaków samodzielnie wysłał wcześniej przygotowany list.
Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy własnoręcznie wykonany upominek.